2011-11-20 Holländska specialen

Chablis II de la Vallee du Doux

En del av championklass tikar

R en B Yannick v. Snuffel Knuffel Vinnare Fokkerklass tikar

Cecilia och ja är det mor eller dotter???

Aristide de la Bijoux de la Princess

_____________________

Våran La Familia's Chakka Fatima Fallone 1:a i unghundsklass!!

Fatima i bästa tikklass, så overkligt....

De fyra bästa junior och unghundarna

_____________________________

Ons Vrolijk Doesje Vedor Sil Suuske

En riktigt grann kille

_________________________

Floris v.d. Hazelinde

___________________________

Udane Zanne v.d. Korte Toren

_____________________________

Italian Shooting Star des UIns des Autres

____________________

Ouke Aqki v.d. Korte Toren

______________________

Nilo Silhouette v.h. Molengat

__________________________

Camagi's Kejser

______________________________

Earl Oskar I. vom Kleinen Kreisel

_____________________________

Udan Zanne  2:a i championklass  & Camagi's Quai vinnare i championklass

________________________________

BIR & BIM i babyklass Camagis Xander & Camagis Xippe

________________________

BIR & BIM i valpar 6-9 månader Fanica Wilco Willox och Jessie Sophie Nicky v.d. Brederwiede

Min La Familia's Teun Chakka Filur Fiano blev 2:a bästa tikvalp 6-9 månader!!

___________________________________

Bästa veteran Camagis Ekko

______________________________________

2011-11-20

Holländska specialen

Det var svårt att få bra bilder i det dåliga ljuset...och rörigt när man ställer själv...

Våra hundars resultat:

La Familia's Chakka Fatima Fallone 1.a Unghundsklass

La Familia's Dorian Totsie Tijuana 2:a juniorklass

La Familia's Teun Chakka Filur Fiano 2:a valpkalss 6-9 månader

Ni kan tro att jag är nöjd!! 

BIR Camagi's Quai

_____________________________

BIM Us Meike v.h. Molengat

__________________________

 Ian Quispel de Olde Grise        Jan Junez Storm v.d. Brederwiede         Fanica Wilco Willox

                                                               2:a bästa hanvalp 6-9 månader    1:a bästa hanvalp 6-9 månader 

Enorm Warrig v.h. Rollercarterdeel       Ibor Quispel de Olde Grise

_______________________________________________

Binke Lycke v.d. Korte Toren 2:a i Fokkerklass hanar

_____________________________________

Stoere Sam v.d. Rietveldsche Vaart  3:a i Fokkersklass

_______________________

Yanneman Cado van Wietse Sebastiaan 1:a Fokkersklass

Fokkerklass hanar

____________________________