2012-11 Holländska specialen

Vinnare av Fokkersklass Floris Akqi vd Korte Toren

________________________________________________

Vinnare i Championklass hanar

Nilo Sihouette vh Molengat

_______________________________________

Delar av juniorklass tikar

All-Does Cada Coco Chanel

______________________________________

La Familia's Teun Joyce Jigger ZG i junkl.

__________________________________________________

Hittje Lycke vd Korte Toren vinnare i Juniorklass tikar

_________________________________________________________

Unghundsklass tikar

Filuran

1:a Jessie Sophie Nicky vd Brederviede

Blev också 2:a bästa tik med R-CAC

_____________________________________________________

Öppenklass tikar

Fatima U och oplacerad

______________________________________

Championklass tikar

La Familia's Elbacio Debbie Devils 4:a i Championklass! Grattis Nina!

___________________________________________________________

Fokkersklass Tikar

 1:a Femke Akqi vd Korte Toren

1:a Femke Akqi vd Korte Toren.  Blev också BIR.

__________________________________

Veteranklass tikar

Mc Marras Chakka Chi Chi 4:a i veteranklass!!

____________________________________________

1:a bästa hane Camagi's Umalley och BIM.

______________________________________________________

Blandade bilder på hundar jag tycker om!

Jip Sem vd Brederwiede

Yanneman Cado v Wietse Sebastiaan

Stoere Sam vd Rietveldsche Vaart

Tibor Luna vd Rietveldsche Vaart

Roxoros's Baco Valentijn Buck  Fatimas tilltänkte!!

Miranda med Jonge Lola v Elsans Nust och Princess Sanne

Ons Vrolijk Doesje Vedor Sil Suuske

Libertins Neo Vincente

Holländska specialen 2012

Jag hälsar på Rakker, Filippas kommande hane.

Våra resultat:

La Familia's Condor FeeFlora Flurry VB BIM babyklass

La Familia's Teun Filur Fiano U 3:a bästa Unghundstik

La Familia's Teun Joyce Jigger ZG

La Familia's Chakka Fatima Fallone U Öppenklass

La Familia's Teun Brie Boheme VG i Öppenklass

La Familia's Elbacio Debbie Devils U 4:a i Championklass

Mc Marras Chakka Chi Chi U 4:a i Veteranklass

___________________________________________________________

Babyklass hanar

____________________________________

Valpklass hanar

__________________________________________

Babyklass tikar

BIR Heliott de Jardin des Lucioles   BIM La Familia's Condor FeeFlora Flurry

_____________________________________________

Några hanar i Juniorklass

Duindonder Charming Bikkel    Jupiter v Schleefkens   Hebbus Lycke vd Korte Toren

_______________________________________

Öppenklass hanar

Finley Sib Kobus vd Brederwiede      Igor vd Jimferhoeve      Famous de la Vallee du Doux

Ons Vrolijk Vedor Sil Suuske

En grann kille efter Yanneman...

_______________________________________________

Fokkersklass hanar

Stoere Sam vd Rietveldsche Vaart              Otto                                          Schapenlunds Zorro

Floris Akqi vd Korte Toren      Tibor Luna vd Rietveldsche Vaart